Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Zgodnie z obowiązującym prawem o ruchu drogowym w samochodach ciężarowych muszą być zamontowane lampy obrysowe. Szczegółowo określa to Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów (Dz.U. 2015 poz. 305), które jasno mówi, że lampa tego typu musi być częścią pojazdu ciężarowego. Nieprzestrzeganie tych przepisów grozić może mandatem, więc jeśli jeszcze się zastanawiasz, to przekonujemy - zakup popularnej „obrysówki” jest koniecznością, a nasz sklep jest doskonałym miejscem, aby spełnić ten obowiązek.

 

Czytaj dalej...

Lampa obrysowa – cena, opinie

Ten rodzaj oświetlenia warto zamontować po to, aby Twój samochód był widoczny na drodze z dużej odległości – szczególnie w nocy. Dużą popularność zyskały lampy obrysowe LED. Dostępne są one w różnych kształtach i rozmiarach, a także kolorach. Mamy do wyboru lampy obrysowe LED przednie, tylne oraz boczne. Ich cena nie jest wygórowana, przez co zbierają pozytywne opinie. Pamiętaj, że przepisy mówią, że ten rodzaj lamp montuje się w samochodach i przyczepach, których szerokość przekracza dwa metry i sto centymetrów. Wyjątkiem od tego są tylko pojazdy rejestrowane przed 1986 rokiem i pojazdy wojskowe. Przy montowaniu świateł obrysowych musisz też pamiętać, że czerwone montujemy z tyłu, a białe z przodu ciężarówki. Nasz sklep posiada szeroką ofertę, więc z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Światła do jazdy dziennej LED COB

Jeśli zadbasz już o widoczność swojego pojazdu w nocy – nie zapomnij, że Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2009 roku nakłada na Ciebie obowiązek posiadania w ciężarówce odpowiednich świateł dziennych. Doskonałym rozwiązaniem spełniającym te wymogi są światła LED COB do jazdy dziennej. Lampy COB są o wiele mocniejsze od swoich odpowiedników, zbudowanych w innych technologiach, a w dodatku świecą jednostajnym snopem, w przeciwieństwie do typowych świateł tego rodzaju, gdzie każda dioda błyszczy osobno. Co równie ważne - wymagana jest także opcja automatycznego włączania świateł dziennych, które także powinny się automatycznie zapalić po włączeniu przednich świateł postojowych lub mijania.

Lampa obrysowa czy światła LED COB do jazdy dziennej?

W tej kwestii kodeks drogowy nie pozostawia wyboru. Aby być dobrze widocznym na drodze zarówno w dzień, jak i w nocy oraz spełniać obowiązujące przepisy – zdecyduj się na lampy obrysowe LED oraz na światła do jazdy dziennej LED COB. Opinie ekspertów oraz samych kierowców ciężarówek i pozostałych uczestników ruchu drogowego jednoznacznie potwierdzają, że tak zaopatrzony wyjeżdżasz na drogę z poszanowaniem bezpieczeństwa swojego i innych.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl